درباره این وب سایت

وب سایتهای زیادی با موضوعات گوناگون، مطالب مفید و آموزنده ای درباره زلزله و روش های مقابله با عوارض آن منتشر نموده اند، که بدون شک تلاش و اقدامات مثبت کلیه آنها قابل تقدیر و تشکر است.
با این حال در اکثر موارد ، مطالب قابل استفاده توسط عموم در میان حجم انبوهی از اطلاعات فنی و تخصصی و مباحث علمی گم شده اند.

همچنین ما معتقدیم بسیاری از مباحث آموزشی در زمینه ایمنی زمین لرزه، توسط عموم قابل اجرا نمی باشند. بنابراین بالابردن حجم مطالب آموزشی و پرداختن به جزئیاتی که اگرچه بسیار مفیدند ، ولی از عهده و توان اجرا توسط عامه مردم خارجند، به طور معمول تاثیر معکوس خواهد داشت ، به طوری که حتی آن بخش کوچک و مفید نیز معمولا ندیده گرفته خواهد شد و با ایجاد ذهنیتی از لیست بزرگ اقداماتی که نیاز به انجام دارند، هدف اصلی به طور کامل فراموش می گردد.

در وب سایت www.zaminlarzeh.com تلاش بر ارائه مطالب آموزشی به ساده ترین و قابل اجرا ترین شکل ممکن بوده است. مطالب به کوتاه ترین و خلاصه ترین شکل ارائه می شوند .

هدف ما ایجاد این دیدگاه در خواننده است که انجام اقدامات اولیه در زمینه ایمنی زمین لرزه، نه سخت است ، نه وقت گیر و نه پر هزینه .

بدیهی است برخی از مطالب، از سایر وب سایتها برداشت شده اند که در این صورت منبع مطالب ذکر شده است، و برای خوانندگانی که مایل به خواندن مطالب تخصصی تر و پر حجم تر می باشند نیز لینکی به سایر وب سایتها که چنین مطالبی در بر دارند معرفی گشته.

امید است در صورتی که خوانندگان محترم مطالب این وب سایت را مفید و قابل استفاده یافتند، با به اشتراک گذاردن مطالب آن از هر طریق ممکن، سعی در بالابردن آگاهی عمومی و بهبود شرایط بسیاری از همنوعان و هموطنان پس از وقوع احتمالی این حادثه طبیعی نمایند.

از آنجا که بدون شک مطالب این سایت در همه موارد کامل نیست و ممکن است ایراداتی نیز به برخی از مباحث وارد باشد، در صورت مشاهده این ایرادات و یا وجود هرگونه پیشنهاد و انتقاد ، خوانندگان گرامی می توانند از طریق بخش تماس ، موضوع را با ما در میان گذارند.

اسفند 1390